خرید اینترنتی فایل طرز تهيه مواد اوليه لاستيك 90 ص

مطالب دیگر:
پاورپوینت درباره اصول بازاریابی تلفنیپاورپوینت درباره استاتیکپاورپوینت پول شوییپاورپوینت پويايي توسعه و همگرايي باروري اقوام در ايرانپاورپوینت پیاده سازی استراتژی پاورپوینت پیاده سازی تجارت الکترونیک در ایرانپاورپوینت پیاده سازی سیستم فایلپاورپوینت پیام کوتاه با AT COMMANDSپاورپوینت پیامدهای نامطلوب ایمن سازی (AEFI)پاورپوینت پیدایش و تحول سامانه اطلاعات جغرافیایی GIS پاورپوینت پیدایش و حیات سيستم عامل سیمبین پاورپوینت پیش بینی (رگرسیون)پاورپوینت پیش زمینه شکل گیری احزابپاورپوینت درباره ايمني درعمليات جابجائي با ليفتراکپاورپوینت پیشگیری از بارداریپاورپوینت پیشگیری خودکشیپاورپوینت پیشینه عرفان اسلامیپاورپوینت کاداسترپاورپوینت آشنایی با کاخ موزه سعدآبادپاورپوینت سقف کرومیت
با ما باشید با یکی دیگر از فایل های قابل دانلود با عنوان : طرز تهيه مواد اوليه لاستيك 90 ص
نفت , پروژه نفت , کاراموزی نفت , نفت و گاز , مقالات تخصصی نفت و گاز ,لاستیک ,مواد اولیه
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

نفت « پترول» يا به اصطلاح روغنهاي معدني مخلوطي از هيدروكربورها مي باشد كه منابع آن اغلب در اعماق زمين وجود دارد.

انگليسها كلمه لاتين آن « پترولئوم» را پذيرفته اند در صورتي كه آلماني ها آن را « اردل» به معناي روغن زميني مي نامند.

اين ماده را از قرنها پيش به صورت گاز در آتشكده ها و يا به صورت قير ( ماده اي كه پس از تبخير مواد فرار يا سبك نفت از آن باقي مي ماند) را مي شناخته اند به طوري كه در كتب مقدس و تاريخي اشاره شده است در ساختمان برج بابل از قير استفاده گرديده و كشتي نوح و گهواره حضرت موسي نيز به قير اندوده بوده است.

بابلي ها از قير به عنوان ماده قابل احتراق در چراغها و تهيه ساروج جهت غيرقابل نفوذ نمودن سدها و بالاخره جهت استحكام جاده ها استفاده مي كرده اند. مصريها در قديم مردگانشان را با آن موميايي مي كردند. مردم در ايران- روماني – باكو- هند قبل از ميلاد مسيح به صورت گوناگون اين ماده را مورد استعمال قرار داده اند.

مدت زمان مديدي مورد استعمال نفت براي مصارف خانگي و يا به عنوان چرب كننده ها بود اما در آغاز قرن شانزدهم ميلادي مورد استعمال آن رو به افزايش نهاد تا اينكه در سال 1854 ميلادي ( در شهر گاليسي در اروپاي مركزي ) دو نفر داردو ساز وجود يك فراكسيون قابل اشتعال را در روغن زميني تشخيص دادند و همچنين به كمك تقطير، مواد ديگري به دست آوردند كه براي ايجاد روشنايي به كار مي رفت. بر اساس اين كار آزمايشگاهي بود كه بعدها دستگاه هاي عظيم تصفية نفت طرحريزي و مورد بهره برداري قرار گرفت.

صنعت نفت با احداث چاه نفت دارك در منطقه پنسلوانياي اتازوني در 27 اوت 1859 ميلادي با توليد روزانه 1699 ليتر آغاز شد. اين صنعت در ابتدا در برخي از كشورها مانند كانادا با گذشت چند دهه، دامنه اكتشاف آن به منطقه خاورميانه و خاور دور گسترش يافت . در پنجم خرداد ماه 1287 شمسي مطابق با 26 مه 1908 ميلادي گروهي از مكتشفين پس از هفت سال تفحص در تپه ها و كوههاي جنوب غربي ايران بالاخره ثمره زحمات و كوشش خود را در مسجد سليمان واقع در جنوب غربي جبال زاگرس و يا بهتر در كوههاي بختياري يافتند و بدين ترتيب از اين تاريخ صنعت نفت ايران پا به عرضه وجود گذاشت.


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود